Nigdy nie było tak trudno wydobyć Bitcoin; górnicy rozładowują więcej BTC

Nigdy nie było tak trudno wydobyć Bitcoin; górnicy ładują więcej BTC 101

Trudności z wydobyciem Bitcoinu (BTC) osiągnęły właśnie nowy, wszechobecny poziom, zwiększając presję na mniej wydajnych górników, którzy już zaczęli sprzedawać więcej BTC.

Trudności z wydobyciem Bitcoin Billionaire, które są miarą tego, jak trudno jest konkurować o nagrody górnicze, właśnie skoczyły o 9,89%, po raz pierwszy wspinając się powyżej 17,35 T.

Ostatni raz wzrosła ona bardziej we wrześniu 2019 roku, kiedy to skoczyła o 10,38%.

Nigdy nie było tak trudno wydobyć Bitcoin; Miners Offload More BTC 102
Wykres nie zawiera dzisiejszej korekty. Źródło: Bitinfocharts.com
Trudność jest regulowana co 2,016 bloków, czyli około dwóch tygodni, aby utrzymać normalny 10-minutowy czas bloku. Od 30 czerwca, jest poniżej 10 minut, jak więcej górników włączył bardziej wydajne maszyny, pchając Bitcoin hashrate, lub moc obliczeniowa sieci, do jego nowych wzlotów.

Bitcoin hasrate (7-dniowa średnia ruchoma):

Nigdy nie było tak trudno wydobywać Bitcoin; Miners Offload Więcej BTC 103
Źródło: Bitinfocharts.com
Jak powiedział wcześniej informator z branży Cryptonews.com, hashrat ostatnio wzrósł głównie dlatego, że nowsze maszyny nowej generacji pochodzą z pre-zleceń, które zostały złożone kilka miesięcy temu. Inny górnik oszacował, że nie wiele maszyn górniczych będzie zmuszonych do wyłączenia się w Chinach, które stanowią około 70% całego hashratu, po tej korekcie trudności. Również Jiang Zhuoer, dyrektor generalny BTC.TOP, firmy zajmującej się wydobyciem Bitcoinów i świadczącej usługi górnicze, nie spodziewa się, że hashrat ulegnie znacznej zmianie tego lata.

W międzyczasie górnicy “na marginesie” będą podejmować decyzje o likwidacji większej części swoich BTC, aby płacić rachunki, lub o wyłączeniu maszyn starej generacji w nadziei na odwrócenie w kolejnej korekcie trudności, jak powiedział Tim Rainey, dyrektor finansowy Greenidge Generation, nowojorskiej w pełni zgodnej kryptocurrency kopalni i elektrowni hybrydowej, w zeszłym tygodniu Cryptonews.com.

Od piątku górnicy zaczęli już sprzedawać więcej BTC niż generują:

Nigdy nie było tak trudno wydobywać Bitcoin; Miners Offload More BTC 104

W czasie pikseli (11:53 UTC), BTC handluje na 9.343 USD i wzrasta o 0.5% w ciągu dnia i 1% w tygodniu.